GLEZNAS IZSOLEI

IMG_6526

Jānis Gunārs Kalnmalis “Kurzeme” 2018.gads, a/e 100×120 cm

Sākuma cena: 400,00 EUR (solis: 50,00 EUR)

LABDARĪBAS BALLĒ IZSOLĪTA PAR 700 EUR

Izcils mākslinieks, latviešu glezniecības klasiķis un Vecmeistars. Mākslinieka J. G. Kalnmaļa darbi nav modes prece, tām ir paliekoša vērtība tieši savas klasiskās glezniecības stila dēļ. Viņa darbi atrodas Nacionālajā mākslas muzejā, iepirkti Latvijas un ārvalstu Mākslas fondos, kā arī privātkolekcijās Eiropas valstīs, arī ASV un Austrālijā. Jo daudzas personālizstādes, kas  norisinājušās gan Rīgas lielākajās izstāžu zēlēs, gan Somijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā, Luksemburgā un Nīderlandē. Ir pagodinoši, ja jūsu kolekcijai pievienosies J.G.Kalnmaļa glezna.

Ķiršu dārzā

Jānis Streičs ,,Ķiršu dārzā”, 2017. gads, a/a  60 x 80 cm  

Sākuma cena: 350,00 EUR (solis: 50,00 EUR)

LABDARĪBAS BALLĒ IZSOLĪTA PAR 600 EUR

Jānis Streičs (dz.1936.g.) – kinorežisors, scenārists, aktieris, rakstnieks, gleznotājs, publicists un sabiedriskais darbinieks. Streičs ir daudzu starptautisko filmu festivālu laureāts — saņēmis balvas kinofestivālos Maskavā, Bostonā, Čikāgā. Streiča režisētā filma “Cilvēka bērns” saņēmusi galveno balvu Sanremo autorfilmu festivālā (1992). Trīs no Streiča režisētajām filmām – “Teātris“, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā“, “Cilvēka bērns”   ieguvušas Latvijas kinofestivāla “Lielais Kristaps” balvu.

Jāņa Streiča gleznas atzinīgi novērtējuši profesionāli mākslinieki. Džemma Skulme: “Jānim Streičam ir dabas dota smalka tonalitātes izjūta, ko jūt arī filmās.” Jāzeps Pīgoznis: “Glezniecībā,  tāpat kā kino viņš mainās, tas nozīmē, ka viņš ir radošs,  meklējošs mākslinieks.”

Reta iespēja iegūt Jāņa Streiča gleznu izsolē!

Agija Jansone_Pec negaisa

Agija Jansone “ Pēc negaisa.” 2018. gads a/e 80 x 100 cm ierāmēta

Sākuma cena: 500,00 EUR (solis: 50,00 EUR)

LABDARĪBAS BALLĒ IZSOLĪTA PAR 1300 EUR

Agija Jansone savas domu rotaļas izliek krāsās. Kurš ir redzējis to, ko redz Agija? Neviens un visi! Kā šķelmīgu joku Agija uzbur savu pasauli  un liek mums tajā iemīlēties, jo tā ir tik skaista, tik krāšņa, tik aicinoša! Šāda glezna ne velti tiek iekārota visgreznākajos interjeros.  Mākslas zvaigzne, daudzu izstāžu un privātkolekciju lepnums. Arī Jūs būsiet ieguvēji, iegādājoties Agijas Jansones gleznu!

Jahtu ostā, Sarmīte Caune

Sarmīte Caune “Jahtu ostā” 2018. gads, 65 x 85 a/a

Sākuma cena: 400,00 EUR (solis: 50,00 EUR)

LABDARĪBAS BALLĒ IZSOLĪTA PAR 1200 EUR

Ar otu, vieglu kā Ventspils kaijas spārns, uz audekla top brīnums – ostas masti, vējš burās, ziedi pļavā, Venēcijas vīzijas, Prīzes noskaņas, Portugāles klintis – tu neredzi, bet redzi, drīzāk nojaut ar sesto maņu, un saproti – Tu ļoti vēlies uz šo brīnumu raudzīties vēl un vēl!

Sarmīte Caune ir ļoti pieprasīta māksliniece, īpaši izstādēs ārzemēs gleznas izkūst kā sviests saulē, taču dažkārt Sarmītes Caunes gleznas laimējas iegūt arī Latvijā.

 

Ilze Avotina_Dejotaaja no baltaas zaales

Ilze Avotiņa “Dejotāja no baltās zāles”, 2007, 100 x 90 cm a/a

Sākuma cena: 400,00 EUR (solis: 50,00 EUR)

LABDARĪBAS BALLĒ IZSOLĪTA PAR 750 EUR

Ilze Avotiņa (dz. 1952) ieņem nozīmīgu vietu latviešu mākslā. Viņas glezniecība balstīta postimpresionisma izteiksmes principos, kur svarīga vieta ir tīru krāsu pielietojumam un to savstarpējām kombinācijām. Māksliniece pievērsusies visdažādākajiem žanriem spilgtā, luminiscējošā kolorītā gleznojot dekoratīvi ornamentālas ainavas, klusās dabas, figurālas kompozīcijas, portretus.

Gleznotājai notikušas personālizstādes Rīgas Galerijā (1994., 2000), Latvijas Mākslinieku savienības galerijā (1997., 2002), galerijā Vartai Viļņā (1997) u.c. Viņa piedalījusies nozīmīgās izstādēs Zvolles pilsētas muzejā (2002), Valsts mākslas muzejā, izstāžu zālē Arsenāls, Eduarda Nahamkina galerijā Ņujorkā (1989), izstādē „Posttradicionālisms” Centrālajā mākslinieku namā Maskavā (1989) u.c.

Ilzes Avotiņas darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā, Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Valsts Tretjakova galerijā Maskavā, privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs.

Ilze Preisa_Kaisle_2018.g._80x120cm, audekls, ella

Ilze Preisa “Kaisle”, 2018, 80x120cm, audekls, eļļa

Sākuma cena: 350,00 EUR (solis: 50,00 EUR)

LABDARĪBAS BALLĒ IZSOLĪTA PAR 950 EUR

​Ilzes Preisas darbi ir daudzslāņaini. Tajos brīvi sadzīvo dažādi tēli un simboli, antīkais un modernais, faktūras un gluda virsma. Darbu mistiskā burvība atklājas pamazām.

„Māksla ir mana dzīve un dzīve – māksla! Savos darbos ar dažādu tēlu, simbolu, krāsu un faktūru palīdzību stāstu par cilvēkiem un to, kas risinās mums apkārt”- Ilze Preisa

Ilze Preisa augstāko izglītību mākslā ieguva studējot Rīgas un Berlīnes mākslas akadēmijās. Kopumā māksliniecei ir bijušas 17 personālizstādes Latvijā un ārzemēs, kā arī piedalījusies vairāk kā 90 grupu izstādēs.

Viņas unikālās un sievišķīgās gleznas atrodas pazīstamās mākslas kolekcijās un muzejos vairākās valstīs – Matti Miliuse un Luciano Benetton mākslas kolekcijās u.c., kā arī privātkolekcijās visā pasaulē.

Dzemma Skulme_Dialogs (Tautu meitas)_1990.g._101x100cm kartons, ella

Džemma Skulme “Dialogs (Tautu meitas)” , 1990, 101×100 cm, kartons, eļļa

Sākuma cena: 800,00 EUR (solis: 100,00 EUR)

LABDARĪBAS BALLĒ IZSOLĪTA PAR 5300 EUR

Džemma Skulme, alegoriski attēlojot pagātni un tagadni, runā par savas un visas tautas likteni, izcelsmi un pēctecību. Mākslinieces darbus raksturo monumentalitāte un vērienīgums formā un saturā.

Darbi veidoti lielākoties eļļas, akrila un akvareļa tehnikās. Mākslinieces radīto darbu tēli — mātes, pūrs, tautasdziesmas, kariatīdes, strēlnieki tiek tuvināti simbolam ar filozofisku vispārinājumu un asociatīvu tēlainību.

Regulāri piedalījusies grupu izstādēs Latvijā, Zviedrijā, Itālijā,ASV (Starptautiskā mākslas izstāde Art Expo, Čikāgā,1984.) un Vācijā (Starptautiskais mākslas gadatirgus, 1991.).Autore sarīkojusi personālizstādes galerijās Austrijā,Vācijā, Kanādā un ASV. Darbi atrodas Latvijas Valsts Mākslas muzeja, Tretjakova galerijas (Maskava), Zimmerly Mākslas muzeja (ASV) kolekcijās. Džemmas Skulmes gleznas ir Dānijas karalienes, Krievijas prezidenta un citās privātkolekcijās.

 

Heleena Heinrihsone_Garaam, 2017.g._audekls, ella_45x55cm

Helēna Heinrihsone, “Garām”, 2017, 45x55cm, audekls, eļļa

Sākuma cena: 400,00 EUR (solis: 50,00 EUR)

LABDARĪBAS BALLĒ IZSOLĪTA PAR 2000 EUR

Helēna Heinrihsone latviešu mākslā ienāca 1970. gadu sākumā ar tīru krāsu glezniecību, lakonismu un ekspresivitāti tēlu atveidojumā. Konsekventi attīstot tālāk savu individuālo izteiksmes veidu, māksliniece ir apliecinājusi sevi kā spēcīgu gleznotāju ar savu vizuālo valodu un šodien ieņem nozīmīgu vietu mūsdienu latviešu mākslā.

Savienojot intensīvus krāslaukumus un primitivizētas līnijas, Helēna Heinrihsone rada abstrahētās figūras, kas veido autores „privātās mitoloģijas” tēlus. Līdzās ekstravagantām, neparastām tēmām – raudātājas, galvaskausi, peldētāji, mākslinieces darbos savu vietu rod arī dejotājas, krustā sistais, rozes un saulrieti.
Visbiežāk izmantotā tehnika un materiāls, ar kuru māksliniece strādā, ir eļļas krāsa uz audekla. Paralēli autore pievērsusies arī akvarelim, litogrāfijai un porcelāna apgleznošanai.

Visu Helēnas Heinrihsones glezniecību varētu raksturot kā dienasgrāmatu. Jebkurš darbs ir konkrēts notikums vai pārdzīvotas sajūtas no gleznotājas dzīves. Visa Helēnas Heinrihsones glezniecība ir par Helēnu pašu, tomēr ne slēgta skatītājam.  Helēnas Heinrihsones varā ir gleznot dziļi personisko un spēt uzgleznot to bez personiskām robežām, kur pašas piedzīvotais prieks un pārdzīvojumi kļūts par skatītāja privātiem notikumiem un sajūtām.

Advertisements