Artis Bute

Artis Bute ir spilgts modernās Latvijas mākslinieku paaudzes pārstāvis, kurš nebīstas eksperimentēt ar stiliem un krāsu paleti. Viņa darbiem raksturīgi tādi netradicionāli krāsu savienojumi kā okers, perlamutrs, violets un ultramarīns. Tas piešķir audekliem zināmu dekoratīvu efektu, kas ļauj daudziem kritiķiem vilkt paralēles ar Austrijas klasiķa Gustava Klimta gleznām.

Izsmalcinātais glezniecības švīts ar jūgendstila līniju žestiem, ar grezno figurālo glezniecību, kurā dominē sievietes ķermenis un apslēpta kaisle un kurš apzinās sava īpašā talanta cenu! Glezno maz, gleznas ir kā retas pērles un dārgas, un tajās pat ar neprofesionāļa aci redzams milzu ieguldītais un talanta svētītais otas pieskāriens! Iegūt Arta Butes gleznu savā īpašumā ir reta veiksme, ar ko lepoties nākamajās paaudzēs.

Bet, atgriežoties pie Arta Butes gleznu cenām, te citāts: “Bez pārdotās gleznas cenas man būtiski ir ziedot labdarībai.”
Tā ir patiesība, jo Artis Bute ir Rīgas Rotary kluba Rīdzene biedrs kopš 1996.gada un ziedo savus darbus Labdarības ballei ik gadu. Šogad – jau piekto reizi.

Izsolei ziedotā glezna „Migla”

2016,  k/a, laka, 0,75×0,75m , ierāmēta

artis-bute

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s