ZIEDOJUMI 2018

IMG_6526

Jānis Gunārs Kalnmalis “Kurzeme” 2018.gads, a/e 100×120 cm

Izcils mākslinieks, latviešu glezniecības klasiķis un Vecmeistars. Mākslinieka J. G. Kalnmaļa darbi nav modes prece, tām ir paliekoša vērtība tieši savas klasiskās glezniecības stila dēļ. Viņa darbi atrodas Nacionālajā mākslas muzejā, iepirkti Latvijas un ārvalstu Mākslas fondos, kā arī privātkolekcijās Eiropas valstīs, arī ASV un Austrālijā. Jo daudzas personālizstādes, kas  norisinājušās gan Rīgas lielākajās izstāžu zēlēs, gan Somijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā, Luksemburgā un Nīderlandē. Ir pagodinoši, ja jūsu kolekcijai pievienosies J.G.Kalnmaļa glezna.

 

Ķiršu dārzā

Jānis Streičs ,,Ķiršu dārzā”, 2017. gads, a/a  60 x 80 cm  

Jānis Streičs (dz.1936.g.) – kinorežisors, scenārists, aktieris, rakstnieks, gleznotājs, publicists un sabiedriskais darbinieks. Streičs ir daudzu starptautisko filmu festivālu laureāts — saņēmis balvas kinofestivālos Maskavā, Bostonā, Čikāgā. Streiča režisētā filma “Cilvēka bērns” saņēmusi galveno balvu Sanremo autorfilmu festivālā (1992). Trīs no Streiča režisētajām filmām – “Teātris“, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā“, “Cilvēka bērns”   ieguvušas Latvijas kinofestivāla “Lielais Kristaps” balvu.

Jāņa Streiča gleznas atzinīgi novērtējuši profesionāli mākslinieki. Džemma Skulme: “Jānim Streičam ir dabas dota smalka tonalitātes izjūta, ko jūt arī filmās.” Jāzeps Pīgoznis: “Glezniecībā,  tāpat kā kino viņš mainās, tas nozīmē, ka viņš ir radošs,  meklējošs mākslinieks.”

Reta iespēja iegūt Jāņa Streiča gleznu izsolē!

 

AJansone

Agija Jansone “ Pēc negaisa.” 2018. gads a/e 80 x 100 cm ierāmēta

Agija Jansone savas domu rotaļas izliek krāsās. Kurš ir redzējis to, ko redz Agija? Neviens un visi! Kā šķelmīgu joku Agija uzbur savu pasauli  un liek mums tajā iemīlēties, jo tā ir tik skaista, tik krāšņa, tik aicinoša! Šāda glezna ne velti tiek iekārota visgreznākajos interjeros.  Mākslas zvaigzne, daudzu izstāžu un privātkolekciju lepnums. Arī Jūs būsiet ieguvēji, iegādājoties Agijas Jansones gleznu!

 

Jahtu ostā, Sarmīte Caune

Sarmīte Caune “Jahtu ostā” 2018. gads, 65 x 85 a/a

Ar otu, vieglu kā Ventspils kaijas spārns, uz audekla top brīnums – ostas masti, vējš burās, ziedi pļavā, Venēcijas vīzijas, Prīzes noskaņas, Portugāles klintis – tu neredzi, bet redzi, drīzāk nojaut ar sesto maņu, un saproti – Tu ļoti vēlies uz šo brīnumu raudzīties vēl un vēl!

Sarmīte Caune ir ļoti pieprasīta māksliniece, īpaši izstādēs ārzemēs gleznas izkūst kā sviests saulē, taču dažkārt Sarmītes Caunes gleznas laimējas iegūt arī Latvijā.

 

Ilze Avotiņa Dejotāja no baltās zāles 100x90 2007

Ilze Avotiņa “Dejotāja no baltās zāles”, 2007, 100 x 90 cm a/a

Ilze Avotiņa (dz. 1952) ieņem nozīmīgu vietu latviešu mākslā. Viņas glezniecība balstīta postimpresionisma izteiksmes principos, kur svarīga vieta ir tīru krāsu pielietojumam un to savstarpējām kombinācijām. Māksliniece pievērsusies visdažādākajiem žanriem spilgtā, luminiscējošā kolorītā gleznojot dekoratīvi ornamentālas ainavas, klusās dabas, figurālas kompozīcijas, portretus.

Gleznotājai notikušas personālizstādes Rīgas Galerijā (1994., 2000), Latvijas Mākslinieku savienības galerijā (1997., 2002), galerijā Vartai Viļņā (1997) u.c. Viņa piedalījusies nozīmīgās izstādēs Zvolles pilsētas muzejā (2002), Valsts mākslas muzejā, izstāžu zālē Arsenāls, Eduarda Nahamkina galerijā Ņujorkā (1989), izstādē „Posttradicionālisms” Centrālajā mākslinieku namā Maskavā (1989) u.c.

Ilzes Avotiņas darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā, Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Valsts Tretjakova galerijā Maskavā, privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs.

Advertisements